Session 3: 30 Oct 2017 - 5 Nov 2017

DateDescriptionYearsStaff
30/10/2017 Accelerated Reader 7/8/9 KKF/LC
30/10/2017 Girls Football 7/8/9/10/11 LEH/LAW
30/10/2017 Trampolining 7/8 SEH
30/10/2017 A Team Football Training 7 ABK
30/10/2017 Athletics 7/8/9/10/11 RLO/SW/LR
30/10/2017 Girls Basketball 7/9/10/11 RMS
30/10/2017 Shakespeare for Fun 7/8 FVM
30/10/2017 Girls Sportivate Rock Climbing 7 FFP
30/10/2017 Army Cadets 8/9/10/11/12/13 JCG/LLW/RV
30/10/2017 Book Club 8 CLO/TPB
30/10/2017 Fitness 9/10/11/12/13 SH
30/10/2017 CREST Award 9 LKT
30/10/2017 English 10 LLR
30/10/2017 DofE (invite only) 10 MTS
30/10/2017 Level 9 Revision Workshop 11 ELH
30/10/2017 Business GCSE 11 KKM
30/10/2017 English 11 JLG
30/10/2017 6.2 Physics 13 BRF
30/10/2017 6.2 Biology 13 Biology Staff
30/10/2017 6.1 Biology 12 MJR
30/10/2017 BTEC ICT 12/13 HMS/SKG
30/10/2017 Computer Science 12/13 BJR
30/10/2017 6.2 Applied Science 13 SAC/KKN
30/10/2017 BTEC Sport/A Level PE Catch Up 12/13 PE Staff
30/10/2017 BTEC Business 12/13 LEW
30/10/2017 AGCE Business 12/13 KKM
30/10/2017 6.2 Psychology 13 NLL
31/10/2017 Homework Club 7/8 VB/SF
31/10/2017 Hockey 7/8/9/10/11 AB/SH
31/10/2017 Netball 7/8/9/10/11 LAW/AAR
31/10/2017 Fitness 7/8 SH
31/10/2017 Boys Sportivate Rock Climbing 7 SMF
31/10/2017 Business Enterprise 7/8 LEV
31/10/2017 Spanish Intervention 9 DDC
31/10/2017 Spanish 10 AHB/MBB
31/10/2017 Basketball 10/11 CA/CLF
31/10/2017 Science Intervention (invite only) 11 JLC
31/10/2017 A + B Teams Football 11 SMG
31/10/2017 Geography 11 SES/SXD/ARH
31/10/2017 HSC Coursework 11 FKW
31/10/2017 6.2 Chemistry 13 KKN
31/10/2017 6.1 RE 12 TKV
31/10/2017 6.1 BTEC Health and Social Care 12
31/10/2017 BTEC ICT 12/13 HMS/SKG
31/10/2017 Computer Science 12/13 BJR
31/10/2017 6.1 Chemistry 12 Chemistry Staff
31/10/2017 Sixth Form Football A + B Teams 12/13 SMG
31/10/2017 AGCE Business 12/13 DRM
31/10/2017 BTEC L2/L3 Business 12/13 RAK
31/10/2017 6.2 HSC Coursework 13 FKW
31/10/2017 Sixth Form Psychology 12/13 NNG
31/10/2017 6.1 Maths 12 DKB
01/11/2017 B Team Football 7 TAT
01/11/2017 Army Cadets 8/9/10/11/12/13 JCG/LLW/RV
01/11/2017 B Team Football 8 AM
01/11/2017 GCSE Art 9/10 KXB/CLB
01/11/2017 CiDA 9/10 NJB
01/11/2017 B Team Football 9 EH
01/11/2017 Fitness 9/11/12/13 SH
01/11/2017 Business BTEC (invite only) 9/10/11 SJR
01/11/2017 Art Coursework 11 JED/KXB
01/11/2017 Spanish 11 AHB/MBB/DDC/SED/CGS
01/11/2017 PATH (invite only) 11 CMA/VAW
01/11/2017 DofE (invite only) 11/12/13 MTS
01/11/2017 A Level DT 12/13 PMJ/KAH
01/11/2017 Art A Level Coursework 12/13 Art Staff
01/11/2017 BTEC Business 12/13 LEW
01/11/2017 STMC 12/13 DKB
01/11/2017 6.1 History 12 RAH
02/11/2017 Science Intervention 7 SMW
02/11/2017 Science Club 7 KEM/GGJ
02/11/2017 Spanish Intervention 7/8 CGS/SED
02/11/2017 Boys Basketball 7/8 TAT/AKB
02/11/2017 Fitness 7/8 SH
02/11/2017 Pyramid Club (invite only) 7 NL/JK
02/11/2017 Science Intervention 8 EJD
02/11/2017 DT 9/10/11 PRP/HJD/KAH
02/11/2017 Medical Careers 9/10/11 ADA/FKW
02/11/2017 A Team Football 9 CLF
02/11/2017 Science Intervention 10 JCG
02/11/2017 Homework Club 9/10/11 VB
02/11/2017 Computer Science 10/11 LKW/BJR
02/11/2017 A Team Football 10 SMF
02/11/2017 B Team Football 10 ID
02/11/2017 GCSE PE/BTEC Sport 10/11 LEH
02/11/2017 RE Revision 10/11 AAR
02/11/2017 History 11 RAH/AAB/PAM
02/11/2017 A Level DT 12/13 PMJ
02/11/2017 6.2 Chemistry 13 JCG
02/11/2017 Art A Level Coursework 12/13 Art Staff
02/11/2017 6.2 RE 13 TKV
02/11/2017 6.1 Physics 12 COA
02/11/2017 Fitness 12/13 SH
02/11/2017 English Literature 12/13 SEW
02/11/2017 BTEC Business (invite only) 12/13 KNB
02/11/2017 Further Maths 12/13 DKB

[Download as Word Document]