Fixtures

From: 1/11/2019 To: 30/11/2019

Here are the fixtures for the dates selected. The Table is scrollable left to right for devices or screen resolutons that make the table to big to fully display.

DateDescriptionStartEndYearsStaff
05/11/2019
Year 10/11 U16 Girls National Cup v Groby Community College, Leicester (H)
3:00 PM 10/11 LEM
06/11/2019
Year 7 Elite National Cup (H, 3G)
2:30 PM 7 SMF
06/11/2019
U18 Netball v Hartpury 4th Team (H)
1:00 PM 12/13 ALP
06/11/2019
Year 11 Boys v St Thomas More (A)
2:00 PM 5:30 PM 11 SMG
06/11/2019
U13 Boys Football Tournament, George Salter
3:00 PM SMG
07/11/2019
Oldbury Academy v Sandwell Academy U14 and U16 (A)
3:15 PM 5:00 PM LAW/RLO/ALP
07/11/2019
U14 Girls Football v Shelfield (A)
3:00 PM 5:00 PM LAS/LEM
12/11/2019
U13 ESFA National Cup v John Port School, Derby
12:00 PM 5:00 PM SMG/SH
12/11/2019
Year 7 National Cup v Summerhill (A)
3:00 PM 7 SMF
12/11/2019
Year 9 U14 ESFA National Cup v Northampton School For Boys (A)
11:30 AM 5:30 PM 9 RMD
12/11/2019
U14/U16 Netball Fixture @ Perryfields
3:00 PM 6:00 PM LAW
13/11/2019
U18 Netball v Halesowen College (A)
1:00 PM 4:30 PM ALP
13/11/2019
U18 A Team v Codsall High School (H, North Site)
1:00 PM 4:00 PM SMG
13/11/2019
U18 B Team v George Salter (H, North Site)
1:00 PM 4:00 PM SMG
13/11/2019
Year 8 B Team v St John's CofE Middle School (A)
1:00 PM 4:30 PM
13/11/2019
U16 Elite v Brook House College (H)
2:30 PM
14/11/2019
U14 Elite ESFA Cup v Wright Robinson College (H)
1:30 PM RMD
14/11/2019
Year 10 ELITE Team v TTS (A)
2:30 PM 6:30 PM 10 RMS
14/11/2019
Girls U13 Football Tournament, George Salter
3:00 PM 5:00 PM LAS/HC
18/11/2019
Inter Academies Football Tournament (3G/North Site)
3:00 PM PE Staff
19/11/2019
Year 8 Junior NBA Tournament @ Shirelands
2:30 PM 5:00 PM 8 CLF
19/11/2019
U14/U16 Netball v Holly Lodge (H)
3:00 PM LAW/ALP/RLO
20/11/2019
Year 9 ESFA National Cup B Team v The Shrewsbury School (H, North Site)
3:30 PM 9 RMD
21/11/2019
U15 Girls Football National Cup v Nicholas Chamberlaine School (H, North Site)
3:00 PM LEM
21/11/2019
Year 10 Elite v Thomas Telford (A)
2:30 PM 10 RMS
25/11/2019
Year 10 Elite v Thomas Telford (A)
11:30 AM 4:00 PM 10 RMS
25/11/2019
Year 8 ESFA v Walkwood (A)
2:30 PM 6:30 PM 8 SMG
26/11/2019
U18 Girls FUTSAL @ Wolverhampton University
8:30 AM 1:00 PM LEM
26/11/2019
U14 Boys v St John Houghton (Derby)
1:30 PM 6:00 PM RMD
26/11/2019
Q3 v Sandwell Academy
3:00 PM LAW
27/11/2019
U18 B Team v Blue Coat Academy (A)
12:00 PM SH
27/11/2019
U18 A Team v Carl Baker Football Academy (A)
12:00 PM SMG
27/11/2019
U18 Basketball Team v Halesowen College (A)
12:00 PM CLF
27/11/2019
U18 Netball Team v Windsor High School (A)
12:00 PM ALP
28/11/2019
U14 Girls West Midlands Cup v Kingswinford Academy (H)
3:00 PM LAS


[Download as Word Document]

Click here to download an iCalendar format version of the next 3 months of fixtures. This can also be used as a subscription by copying the link (http://sandwellacademy.com/RSS/fixturecalendar.aspx) into Google Calendar, Outlook or a mobile phone. For mobile phones please check the instructions for your particular handset.